KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7843658

nr 784 3658

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Tusch, + blyerts, Reinhold Ljunggren (1920-2006), signerade, 16x14 + 14x9

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

400 kr

Såld:

150 kr

måndag 22 oktober 2012
kl 18:14:24

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren